Czy mezoterapia skóry głowy pomaga na łysienie?
Łysienie to problem dotykający zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Wiele osób poszukuje skutecznych metod na walkę z utratą włosów, a jednym z popularnych zabiegów stosowanych w tym celu jest mezoterapia skóry głowy w Bielsku-Białej. Efekty zabiegu mogą się jednak różnić w zależności od indywidualnych czynników i przyczyn łysienia. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu zabiegowi oraz sprawdzimy, czy rzeczywiście może pomóc na łysienie.
Czym jest mezoterapia skóry głowy?
Mezoterapia to nieinwazyjna metoda leczenia różnych problemów skórnych, polegająca na wprowadzaniu do skóry substancji aktywnych za pomocą mikro nakłuć. Cieszący się popularnością zabieg Hair Filler to unikalna formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego podawanych w formie wkłuć.
Przeczytaj również: Czy możliwe jest usunięcie blizny u dziecka?
W przypadku mezoterapii skóry głowy w Bielsku-Białej zabieg ten ma na celu pobudzenie do wzrostu włosów, zahamowanie ich wypadania, stymulację odrastania włosów, zagęszczenie ich, pogrubienie, a także poprawę jakości skóry głowy.
Stosuje się go zarówno w przypadku łysienia androgenowego (spowodowanego czynnikami genetycznymi), jak i łysienia plackowatego (spowodowanego zaburzeniami funkcji autoimmunologicznych).
Jak przebiega zabieg mezoterapii?
Zabieg mezoterapii skóry głowy zaczyna się od konsultacji z lekarzem specjalistą, który ocenia stan włosów i określa rodzaj łysienia. Następnie dobiera odpowiedni preparat do mezoterapii, który zawiera zwykle peptydy i kwas hialuronowy.
Sam zabieg trwa około 30 minut i polega na wykonaniu serii mikro nakłuć w skórę głowy za pomocą cienkich igieł w powierzchowne warstwy skóry właściwej na głębokość około 2 mm. Po zabiegu nie należy myć głowy przez 24 godziny. Cykl zabiegowy to najczęściej 4 sesje powtarzane co 2 tygodnie, w zależności od potrzeb pacjenta oraz stopnia zaawansowania łysienia – zauważa ekspert z gabinetu medycyny estetycznej Wójtowicz w Bielsku-Białej.
Czy mezoterapia jest dla każdego?
Mezoterapia skóry głowy może być stosowana u osób w różnym wieku oraz o różnym stopniu zaawansowania problemu z utratą włosów. Jednakże nie każdy jest idealnym kandydatem na ten zabieg. Przeciwwskazaniami do mezoterapii są m.in. ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, łuszczyca, alergie na składniki preparatów czy też aktywne stany zapalne skóry głowy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana