Artykuł sponsorowany

Czy usuwanie przebarwień za pomocą lasera jest bezpieczne? 

Czy usuwanie przebarwień za pomocą lasera jest bezpieczne? 

Zastosowanie lasera w medycynie jest coraz szersze. Mowa tutaj również o zabiegach medycyny estetycznej. Jakiś czas temu urządzenie było kojarzone przede wszystkim z usuwaniem zbędnego owłosienia. Obecnie oprócz depilacji laserowej dużym zainteresowaniem cieszy się też usuwanie przebarwień za pomocą lasera. Na czym polega taki zabieg i czy jest bezpieczny?

Czy laserowe usuwanie przebarwień można przeprowadzić u każdego? 

Przebarwienia pojawiające się na twarzy, dekolcie, ramionach czy dłoniach, to problem, który może skutkować utratą pewności siebie czy kompleksami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby się go pozbyć. Wśród najskuteczniejszych sposobów możemy bez wątpienia wymienić laserowe usuwanie przebarwień. Mimo tego, że procedurę można zaliczyć do bezpiecznych, to nie u każdego pacjenta jest wskazana. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczamy:

  • ciążę,

  • opaleniznę, która pojawiła się na miesiąc przed zabiegiem lub później,

  • stosowanie samoopalacza albo kremów z retinolem,

  • skłonności do bliznowacenia,

  • aktywne infekcje (w miejscu, w którym ma być przeprowadzony zabieg),

  • cukrzycę,

  • bielactwo,

  • przyjmowanie B-karotenu,

  • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających.

Oprócz tego przed wykonaniem laserowego usuwania przebarwień specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad oraz dokonuje oględzin skóry. Na tym etapie również może okazać się, że przeprowadzenie zabiegu nie będzie możliwe.

Co wpływa na bezpieczeństwo laserowego usuwania przebarwień? 

Jednym z ważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo zabiegu laserowego usuwania przebarwień jest wspomniany wywiad i ustalenie ewentualnych przeciwwskazań. Jeżeli chodzi natomiast o samą procedurę, to o szczegóły poprosiliśmy specjalistę z gabinetu Studio Laser w Warszawie, który wyjaśnił:

- Nasi pacjenci mogą być pewni, że laserowe usuwanie przebarwień jest całkowicie bezpieczne. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że przestrzegamy wszelkich zasad higieny i sterylności. Istotne jest też wykorzystanie nowoczesnych urządzeń, które umożliwiają kontrolę nad energią impulsu promienia lasera.

Oprócz wspomnianych przez naszego rozmówcę kwestii na bezpieczeństwo, jak i skuteczność zabiegu wpływa również okres po jego wykonaniu. To właśnie wtedy pacjent musi pamiętać o tym, aby przez co najmniej miesiąc nie eksponować skóry na słońce i zabezpieczać ją wysokimi filtrami. Przez kilka dni nie można też stosować środków drażniących i wysuszających. Wskazane jest z kolei stosowanie kremu Alantan, Panthenol, Bepanthen lub Solcoseryl kilka razy dziennie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy