Artykuł sponsorowany

Dres z weluru - wygodne i eleganckie połączenie

Dres z weluru - wygodne i eleganckie połączenie

Dresy z weluru to przykład tego, że nie tylko fortuna, ale i moda kołem się toczy. Te miękkie, miłe w dotyku i lekko połyskliwe stroje znów są chętnie noszone przez kobiety. Co więcej, stały się ubiorem bardziej uniwersalnym. Kompletny dres to doskonała domowa stylizacja. Natomiast poszczególne jego elementy, nadają się do tworzenia nowoczesnych i eleganckich kreacji. Sprawdźmy zatem, co można wyczarować, wykorzystując dres welurowy?

Jaka jest historia dresów welurowych?

Dresy z weluru były modowym hitem przełomu wieku XX i XXI. To właśnie wtedy święciły one największe triumfy. W wygodnych i błyszczących kompletach chodziły światowe gwiazdy, m.in. Madonna, czy Britney Spears, a równocześnie z nimi miliony kobiet na całym świecie. Stroje te traktowano jako stylizację typowo miejską, a ich znakiem rozpoznawczym były intensywne kolory, np. niebieski i różowy. Po dwóch dekadach welurowe komplety dresowe znowu zostały zauważone przez kreatorów mody. Ich odmienione, bardziej nowoczesne i uniwersalne wersje, dostępne w internetowym butiku Szamelka, ponownie zachwycają i inspirują. Choć nadal przez wiele kobiet miękki dres z weluru, postrzegany jest jako komfortowy strój do domowego relaksu, to jego elementy mogą posłużyć do stworzenia dynamicznych, eleganckich, a nawet zmysłowych stylizacji.

Jak można nosić dres z weluru?

Dres z weluru, noszony jako komplet to idealny strój do relaksu w domowym zaciszu. Jednak jego spodnie lub góra sprawdzą się w zestawach z innymi elementami garderoby, tworząc w ten sposób modny outfit. Może to być połączenie dresowych spodni welurowych z marynarką oversize oraz torebką typu kopertówka. Świetnym dodatkiem do takiego zestawu, szczególnie w chłodniejsze dni,  będzie płaszcz, a także ocieplane botki na obcasie. Podobnie jak w poprzednim wcieleniu także teraz welurowe dresy damskie, są dostępne w żywych, przyciągających uwagę kolorach, m.in. różowym, niebieskim, czy zielonym. Nie zapomniano oczywiście o eleganckiej czerni. Jednak pewna zmiana dokonała się w samym kroju i wykończeniu. Prócz klasycznych kompletów o prostej formie, popularność zyskują dresy damskie z lampasami w kontrastowych kolorach, np. złotym. Ciekawą propozycją są również dresy, posiadające bufiaste rękawy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy