Jak ozdobić ciało szybko i bez bólu? Wypróbuj zmywalne tatuaże!

Jak ozdobić ciało szybko i bez bólu? Wypróbuj zmywalne tatuaże!

Kto by się spodziewał, że moda na zmywalne tatuaże wcale nie zaniknie, a wręcz będzie regularnie powracać? Być może pamiętasz jeszcze, jak sam robiłeś sobie takie tatuaże, a dziś prosi Cię o to Twoje dziecko? Warto wspomnieć, że entuzjazm na widok zmywalnych tatuaży to nie tylko domena dzieci. Dorośli równie chętnie aplikują na ciało tymczasowe ozdoby, szczególnie podczas wakacyjnych podróży. Czytaj dalej i dowiedz się, gdzie się zaopatrzyć w takie tatuaże i jaka jest ich trwałość.

Dla kogo tatuaż zmywalny?

Trend zmywalnych tatuaży co jakiś czas wraca do łask. Nic dziwnego, w końcu jest to ozdoba, na którą mogą sobie pozwolić niemal wszyscy. Zmywalne tatuaże są tanie, łatwe w usunięciu, ich wykonanie jest bezproblemowe i nie sprawia bólu. Będą one świetną opcją:

 • dla osób, które nie są pewne czy chcą się tatuować tuszem,

 • dla osób, które chcą tylko tymczasowo udekorować ciało,

 • dla osób, które lubią eksperymentować z wyglądem,

 • dla osób występujących w filmach, serialach, teledyskach, wcielających się w różne role (jako charakteryzacja),

 • dla osób, które chcą się wyróżniać w tłumie,

 • dla osób, które nie przepadają za zwyczajną biżuterią,

 • dla osób, które lubią podążać za trendami.

Ozdabianie ciała zmywalnymi tatuażami świetnie sprawdzi się też jako atrakcja na imprezie dziecięcej lub wieczorze panieńskim.

Gdzie kupić tatuaże zmywalne?

Kiedyś zmywalne tatuaże można było znaleźć w paczce chipsów, gumie do żucia lub jako dodatek do gazety. Teraz można takowe zakupić np. w Internecie, sklepach z dekoracjami imprezowymi lub zabawkami dla dzieci. Wybór wzorów jest bardzo szeroki. Chcesz coś w stylu boho? Może minimalistyczny napis? Od razu cały rękaw? Nie ma problemu – każdy znajdzie coś dla siebie! Ceny mogą się różnić w zależności od rozmiaru tatuażu, przeważnie jest to koszt około kilkunastu złotych.

Jest to trend, w przypadku którego nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe. W asortymencie takich sklepów można znaleźć zarówno tatuaże zmywalne dla dzieci, jak i dorosłych. Jeśli ktokolwiek się zastanawia czy w jego wieku wypada tak ozdabiać ciało, odpowiedź jest twierdząca. Często zmywalne tatuaże wykonują sobie nawzajem dzieci z rodzicami lub nawet… dziadkowie z wnukami!

Jak zrobić zmywalny tatuaż?

Wykonanie tymczasowego tatuażu jest bardzo proste. Wystarczy kilka kroków, żeby cieszyć się ciekawą ozdobą na ciele. Oto jak to zrobić:

 1. Wytnij tatuaż. Sprawdź, czy skóra w miejscu, gdzie chcesz go zaaplikować, jest sucha.

 2. Usuń przezroczystą folię, a następnie przyłóż tatuaż do ciała. Od tego momentu nim nie poruszaj.

 3. Namocz naklejkę zwilżoną gąbką, delikatnie przyciśnij i przytrzymaj przez około 30 sekund.

 4. Delikatnie odklej papier i poczekaj, aż tatuaż wyschnie.

Ile trzymają się na ciele zmywalne tatuaże?

Czas utrzymywania się tatuażu na ciele będzie różny w zależności od jego pielęgnacji, umiejscowienia i potliwości naszej skóry. Standardowo jest to od 2 do nawet 10 dni. Nie aplikuj tatuażu w miejscu podatnym na otarcia i nie dotykaj go. Jeśli chcesz wydłużyć jego trwałość, możesz z dużej odległości spryskać go lakierem do włosów. Pamiętaj jednak, że jeśli odległość będzie zbyt mała, alkohol zawarty w składzie lakieru prawdopodobnie uszkodzi tatuaż.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy