Artykuł sponsorowany

Jak wygląda masaż tajski dla seniora?

Jak wygląda masaż tajski dla seniora?

Masaż tajski nie jest zarezerwowany tylko dla osób młodych. Mogą skorzystać z niego również seniorzy – o ile nie istnieją zdrowotne przeciwwskazania. Masaż tajski dla osób starszych wygląda nieco inaczej niż tradycyjny. Masażysta wykonuje wtedy subtelniejsze, delikatniejsze ruchy. Jak dokładnie przebiega masaż tajski dla seniora?

Czym jest masaż tajski dla seniora? Charakterystyka

Masaż tajski dla seniorów to – po prostu – łagodniejsza forma tradycyjnego masażu tajskiego. Stanowi on połączenie ajurwedy, shiatsu, akupresury i jogi pasywnej. Pomaga w leczeniu różnych dolegliwości, które pojawiają się nieuchronnie u osób starszych, np. bólu stawów, sztywności mięśni, osłabienia kończyn. Różnica polega na subtelniejszym i delikatniejszym ucisku, który jest znacznie bezpieczniejszy dla tkanek seniorów.

Na co wpływa masaż tajski? Przede wszystkim usuwa wszelkie napięcia, wzmacnia mięśnie i stawy. Regularne sesje wpływają na poprawę elastyczności mięśni. Pobudzony zostaje układ limfatyczny i krwionośny.

Masaż tajski dla seniora ma wiele korzyści. Przede wszystkim wpływa na poprawę krążenia, zmniejszenie stanów napięć mięśniowych, poprawę elastyczności stawów, uelastycznienie ścięgien, polepszenie jakości snu, ogólnego samopoczucia, leczenie bezsenności, usunięcie bólów cielesnych po reumatyzmie, regenerację organizmu po przebytej chorobie.

Masaż tajski dla seniorów to jedna z usług oferowanych przez salon masażu Thai Lamai z Poznania.

Jak przebiega masaż tajski dla seniora?

Do masażu tajskiego wykorzystuje się olejek aromatyczny, który wspomaga naturalny proces leczenia, łagodzenia bólu i regenerowania się naskórka. Osoba masująca kładzie się na umiarkowanie twardym łóżku – zabieg odbywa się w pozycji leżącej. Jest ubrana w ubraniach niekrępujących ruchów (zazwyczaj luźną koszulkę i charakterystyczne spodenki – fisherman pants).

Masażysta podczas zabiegu wykonuje techniki rozciągające, uciskowe, wyciągające. Wykorzystuje przy masażu swoje dłonie, palce, łokcie, przedramiona, stopy. Szczególną uwagę warto zwrócić na techniki ucisku tętniczego, które znacząco poprawiają funkcjonowanie układu krwionośnego osoby masowanej. Mówiąc konkretnie, wpływa to na zimne stopy czy cierpnące dłonie i palce.

Pierwszą częścią ciała, którą zajmuje się masażysta, są stopy. Następnie – stopniowo podążając w górę – rozmasowuje łydki, uda, ręce, plecy, ramiona. Kolejność ruchów nie jest przypadkowa. Zgodnie z tajską tradycją wiąże się ona z liniami energetycznymi sen w organizmie, odpowiadającymi za prawidłowe funkcjonowanie ciała. Po wymasowaniu tylnej części ciała następuje przewrót na drugą stronę (osoba masująca kładzie się na plecy). Rytuał zostaje powtórzony, tylko tym razem na przedniej części ciała.

Ostatnim elementem masażu tajskiego dla seniorów jest dokładny masaż głowy. Przed jego wykonaniem masażysta musi umyć ręce, przygotować się. Takie działanie stanowi wyjątkowy wyraz szacunku dla tej ważnej części ciała (w filozofii buddyjskiej głowa jest uważana za świętą).

W jakich okolicznościach należy udać się na masaż tajski?

Masaż tajski dla seniorów jest szczególnie zalecany tym osobom, które cierpią na artretyzm, reumatyzm, a także mają problemy z pamięcią i koncentracją. Jeśli dana starsza osoba jest narażona na odleżyny, również powinna udać się choć raz na zabieg. Masaż tajski jest również polecany dla seniorów, którzy przebywają na okresie rekonwalescencji po długotrwałej chorobie, poważnym wypadku.

Jak przygotować się do masażu tajskiego?

Seniorzy nie muszą jakoś wyjątkowo przygotowywać się do masażu tajskiego. Na pewno nie powinni spożywać przed nim ciężkostrawnych posiłków. Ważna jest także uprzednia konsultacja z lekarzem (reumatologiem, fizjoterapeutą itd.), czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do masażu tajskiego dla seniorów?

Nie każdy senior może udać się na masaż tajski. Istnieją poważne schorzenia, które dyskwalifikują do zabiegu, np. choroby nowotworowe, serca, układu krążenia, grzybica i łuszczyca, osteoporoza. Masaż tajski jest także niewskazany dla seniorów, którzy są po świeżych kontuzjach, np. złamaniach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy