Materiał Partnera

Jaką formę antyperspirantu najlepiej wybrać?

Jaką formę antyperspirantu najlepiej wybrać?

Antyperspiranty to najczęściej stosowany przez ludzi rodzaj kosmetyków. Ich działanie sprawia, że jesteśmy w stanie przez dłuższy czas utrzymać świeżość i zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, który jest skutkiem pocenia. Obecnie w sklepach i w aptekach dostępnych jest wiele rodzajów antyperspirantów. Preparaty, w jakiej formie najlepiej jest wybrać?

Co to jest antyperspirant?

Antyperspiranty to kosmetyki, których stosowanie ma na celu czasowo zablokowanie działania gruczołów potowych. Dzięki temu zwalcza się bakterie, których działanie powoduje powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Tego typu środki obecnie można kupić praktycznie w każdym miejscu, w którym sprzedawane są kosmetyki. Po antyperspirant można pójść do apteki, do supermarketu lub do drogerii. Obecnie antyperspiranty znajdują się praktycznie w każdym domu i są stosowane przez każdą osobę, której zależy na dbaniu o swój wizerunek.

Różnice między antyperspirantem a dezodorantem?

Wiele osób myli antyperspiranty ze zwykłymi dezodorantami. Tymczasem nie do końca są to takie same kosmetyki. Ich przeznaczenie jest podobne, ponieważ i jeden i drugi kosmetyk sprawia, że możemy nawet przez cały dzień czuć się komfortowo. Różnica polega jednak na tym, że działanie zwykłych dezodorantów polega jedynie na maskowaniu nieprzyjemnego zapachu potu. Z kolei antyperspirant jest w stanie redukować jego wytwarzanie. Z tego powodu, jeżeli cierpi się z powodu nadmiernej potliwości, to właśnie antyperspirant będzie właściwym wyborem.

Dla wielu osób dodatkową zaletą antyperspirantów jest to, że można kupić także kosmetyki, które są bezwonne, czyli których stosowanie nie łączy się z powstawaniem intensywnego zapachu.

Rodzaje antyperspirantów

Podczas wybierania dla siebie odpowiedniego antyperspirantu, trzeba dokonać decyzji dotyczącej tego, jaki rodzaj kosmetyku, czyli w jakiej formie chce się używać. Istotny będzie też jego skład. Jak tłumaczy nasz rozmówca, farmaceuta z apteki internetowej aptekawsieci.pl:

Głównym składnikiem każdego antyperspirantu są hamujące rozwój bakterii substancje bakteriobójcze. Żeby jak najbardziej ograniczyć powstawania nieprzyjemnego zapachu, antyperspirant musi wniknąć w głąb skóry. Właściwie zaaplikowany antyperspirant może działać do momentu jego zmycia. Często więc takie kosmetyki zapewniają pacjentom komfort przez 24 godziny.

Antyperspiranty są dostępne w różnej formie. Najczęściej pacjenci i klienci sklepów wybierają:

  • Antyperspiranty w sprayu,

  • Antyperspiranty w kulce,

  • Antyperspiranty w sztyfcie.

Który kosmetyk najlepiej jest wybrać?

Najczęściej wybierane są antyperspiranty w sprayu. Są bowiem najłatwiejsze do stosowania. W ostatnich latach jednak coraz więcej osób zaczyna też stawiać na antyperspiranty w sztyftach lub w kulce. One także są łatwe w użytkowaniu. Można je np. zastosować podczas porannej toalety i bez problemu powinny się utrzymać na ciele przez cały dzień.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy