Lniana pościel idealna na lato? Przekonaj się sam!

Lniana pościel idealna na lato? Przekonaj się sam!

Len jest rośliną o wielu zastosowaniach. Cieszy się powodzeniem zarówno w naszej kuchni, jak i garderobie. Nic dziwnego, ma bowiem właściwości, które sprawiają, że konkurencyjne produkty i tkaniny zostają daleko w tyle. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego pościel lniana to strzał w dziesiątkę w upalne lato. Wystarczy, że raz z niej skorzystasz, a nigdy już nie wrócisz do pościeli z syntetycznych materiałów!

Jakie właściwości ma pościel lniana?

Każdy z nas z pewnością ma w swojej szafie przynajmniej jedno lniane ubranie. Jesteś zadowolony z tego, jak Ci się sprawdza? Przypuszczalnie jest to Twój pierwszy wybór w dni, kiedy słońce grzeje tak mocno, że trudno wytrzymać. Podobnie jest z lnianą pościelą – zapewnia komfortowy sen latem między innymi ze względu na to, że chłodzi, jest przewiewna i trudno się pod nią spocić.

Kiedy mowa o lnianej pościeli trzeba wspomnieć również, że naturalne włókna są dobre dla skóry: pozwalają skórze oddychać, nie powodują alergii, są miłe w dotyku. Lniana pościel dziecięca to zakup, którego nie pożałujesz – wrażliwa skóra dziecka będzie wdzięczna za wysokiej jakości materiał. Zresztą to dość oczywiste, że naturalne materiały w każdym wypadku będą dla naszej skóry bardziej łaskawe niż syntetyczne. Spanie pod pościelą ze sztucznych włókien może prowadzić do nadmiernej potliwości i szybszego starzenia się skóry w wyniku niedotlenienia komórek.

To wciąż nie koniec zalet pościeli z lnu. Lniana pościel jest wytrzymała, odporna na zabrudzenia, ścieranie się i rozciąganie,  nie elektryzuje się ani nie wymaga prasowania. Z każdym praniem będzie stawać się bardziej miękka i szlachetna w wyglądzie. Będzie pasować zarówno do sypialni w stylu loftowym, jak i skandynawskim czy prowansalskim. Dla niektórych osób istotny będzie również fakt, że pościel lniana jest ekologiczna i biodegradowalna.

Ile kosztuje pościel lniana?

Niestety, pościel z lnu do najtańszych nie należy. Za wysoką jakość trzeba zapłacić wysoką cenę. Komplet pościeli lnianej to wydatek rzędu kilkuset złotych. W popularnych sklepach z artykułami meblowymi i dekoracyjnymi będzie ona kosztować około 300 złotych. Jeśli jednak zależy nam na pościeli polskiej marki z wysokiej jakości lnu, trzeba będzie liczyć się z kosztami w wysokości około 800-900 złotych.

Dlaczego są takie różnice w cenie? Nie wiedzieć czemu w Polsce nie produkuje się dobrego gatunkowo lnu w wymiarach, jakich ludzie zazwyczaj poszukują. Szerokość belki we wszystkich hurtowniach lnu w naszym kraju jest niewystarczająca do wyprodukowania z niej pościeli. Z tego względu len trzeba sprowadzać z zagranicy i właśnie to generuje takie koszty. Sklepy sieciowe, które zamawiają hurtowe ilości artykułów pościelowych, mogą sobie pozwolić na zamówienie materiału, który będzie w stu procentach spełniał ich oczekiwania.

Również chcąc uszyć lnianą pościel samodzielnie, napotkamy tę samą przeszkodę – wymiary, które nadają się co najwyżej na kuchenną ścierkę lub poszewkę poduszki, ale zdecydowanie nie na prześcieradło czy poszwę kołdry.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy