Meble ogrodowe z palet? Zrobisz je bez problemu!

Meble ogrodowe z palet? Zrobisz je bez problemu!

Gdzie indziej spędzać czas latem, jeśli nie na świeżym powietrzu? Szczęściarzami wydają się być właściciele działek, ogrodów i tarasów, którzy mają miejsce na ustawienie mebli ogrodowych. W końcu relaks z filiżanką kawy zawsze będzie przyjemniejszy na zewnątrz niż w zamkniętym pomieszczeniu! Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak własnymi siłami stworzyć meble ogrodowe, które będą się pięknie prezentowały.

Jak zrobić meble ogrodowe z palet?

Wykonanie mebli ogrodowych z palet jest prostsze, niż się wydaje. Będziesz potrzebować (na 1 siedzisko z oparciem): 3 palety, 4 małe wkręty do drewna, 5 dużych wkrętów do drewna, wiertarkę, szlifierkę, impregnat do drewna w wybranym kolorze, pędzel do malowania.

  1. Skręć dwie palety jedna na drugiej, używając do tego małych wkrętów. Jeśli jest taka potrzeba, nawierć wcześniej otwory, żeby wkręty łatwiej wchodziły.

  2. Przymocuj kolejną paletę – prostopadle, tak aby pełniła funkcję oparcia. Wykorzystaj do tego duże wkręty.

  3. Przejdź do szlifowania. Jeśli nie masz szlifierki, możesz wykorzystać papier ścierny, jednak zajmie to zdecydowanie więcej czasu. Wygładzenie palety spowoduje, że łatwiej będzie zaaplikować impregnat.

  4. Zanim zaczniesz malować, pozbądź się pyłu ze szlifowania. Użyj szczotki lub delikatnie zwilżonej ściereczki.

  5. Rozłóż folię w miejscu pracy, żeby nie zabrudzić wszystkiego wokół podczas malowania. Nałóż impregnat. Rozprowadzaj go równomiernie pędzlem wzdłuż słojów.

  6. Zostaw do całkowitego wyschnięcia.

  7. Jeśli niektóre włókna drewna podniosły się po malowaniu, konieczne będzie szlifowanie międzywarstwowe. Możesz je wykonać papierem ściernym. Pamiętaj, żeby usunąć pył ze szlifowania.

  8. Nałóż pędzlem drugą warstwę impregnatu i ponownie pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Cały proces może potrwać 2-3 dni ze względu na konieczność oczekiwania na wyschnięcie impregnatu. Niestety, nie można tego przyspieszyć. Kiedy już będzie gotowe, ułóż na siedzisku poduszki i koce, aby było Ci miękko i wygodnie. Jeśli tylko masz chęć, możesz stworzyć w podobny sposób cały zestaw mebli ogrodowych.

Czym pomalować meble ogrodowe?

Istnieje wiele różnych preparatów służących do zabezpieczenia drewnianych mebli ogrodowych podatnych na warunki pogodowe. Najpopularniejsze z nich to lakier, bejca, lakierobejca, impregnat do drewna. Jeśli chcesz zasłonić słoje, wybierz farby do mebli ogrodowych: alkidową lub akrylową. Sklepy zapewniają szeroką ofertę i duży wybór kolorów. Możesz je zmieniać co sezon, dzięki czemu Twoje ogrodowe meble nigdy Ci się nie znudzą.

Meble ogrodowe w duchu zero waste

Jeśli podobają Ci się meble ogrodowe w stylu less waste, rozglądaj się za innymi materiałami, które mogą posłużyć wielokrotnie. Potrzebujesz przykładu? Jako stoliki kawowe świetnie sprawdzą się na przykład skrzynki po owocach odwrócone do góry nogami. Nie jest to jednak jedyny sposób na ich ponowne wykorzystanie. Mogą one również pełnić funkcję pojemnika do przechowywania (dziecięcych zabawek, poduszek, koców), kwietnika czy regału (po przymocowaniu kilku skrzynek jedna do drugiej).

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy