Na czym polega termolifting?
Termolifting, znany też jako lifting termiczny, to metoda stosowana w celu odmładzania skóry. Jej wykorzystanie może pozwolić na wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie skóry i przywrócenie jej młodzieńczego wyglądu. Wiele osób zwraca również uwagę, że tego rodzaju zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji ani użycia skalpela. Co warto wiedzieć na jego temat? Kiedy można się na niego zdecydować?
Jak przebiega termolifting?
Zabieg termoliftingu polega na podgrzewaniu tkanki skórnej do temperatury około 60–70 stopni Celsjusza. To pozwala na stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Podgrzewanie skóry odbywa się za pomocą urządzeń emitujących fale radiowe, które oddziałują na jej głębsze warstwy. Przed rozpoczęciem zabiegu, kosmetolog powinien ocenić stan skóry pacjenta. Następnie, na twarz nakłada się żel przewodzący ciepło, a później — urządzenie emitujące fale radiowe przesuwa się po powierzchni skóry. Czas trwania zabiegu zależy od obszaru, na którym jest przeprowadzany oraz potrzeb pacjenta, jednak zazwyczaj wynosi około 30–60 minut. Na termolifting możesz umówić się m.in. do salonu Beauty Tower.
Przeczytaj również: Na czym polega lifting rzęs?
W jakim celu zazwyczaj wykonuje się termolifting?
Głównym celem wykonania zabiegu termoliftingu jest poprawa wyglądu i kondycji skóry. Zabieg ten może być stosowany, aby zredukować zmarszczki, zwiotczenia skóry czy też zlikwidować cellulit. Ponadto opisywana metoda może być stosowana jako sposób na lifting owalu twarzy oraz poprawę konturów ciała. Zaleca się ją nierzadko osobom zauważającym pierwsze oznaki starzenia się skóry oraz chcącym w sposób nieinwazyjny poprawić jej wygląd. Opisywane rozwiązanie może być również alternatywą dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, których część osób nie może przeprowadzić ze względu na różne przeciwwskazania. O termoliftingu w Krakowie więcej mogą powiedzieć osoby z wcześniej wspomnianego salonu.
Przeczytaj również: Czym jest kwas hialuronowy i jakie są jego właściwości?
Trzeba jednak pamiętać, że termolifting nie jest zabiegiem odpowiednim dla każdego. Istnieją pewne przeciwwskazania, które musisz uwzględnić przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu. Zaliczają się do nich między innymi ciąża, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, choroby serca czy też wszczepione metalowe elementy w obszarze zabiegu. Przed wykonaniem termoliftingu należy skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem mogącym ocenić sytuację pacjenta i pomóc podjąć właściwą decyzję.
Przeczytaj również: Na jakie zabiegi warto się zdecydować w trakcie dnia spa?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana