Strój karnawałowy dla dziecka – zrobić, kupić czy wypożyczyć?

Strój karnawałowy dla dziecka – zrobić, kupić czy wypożyczyć?

Bale karnawałowe to świetna okazja do przebieranek, zabaw i tańców. Dzieci uwielbiają taki rodzaj imprez, nic więc dziwnego, że są one coraz częściej organizowane w przedszkolach i szkołach. Niekiedy dla rodziców problemem może się okazać przygotowanie stroju karnawałowego, który spełni oczekiwania małego człowieka. Przeczytaj artykuł i zdecyduj, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza: zakup, samodzielne skompletowanie ubioru czy skorzystanie z oferty wypożyczalni strojów.

Jak zrobić samemu strój karnawałowy dla dziecka?

Ambitni rodzice decydują się na samodzielne przygotowanie stylizacji na bal karnawałowy dla dziecka. Nie jest to nic trudnego, wystarczy trochę cierpliwości i minimum zdolności manualnych. Możesz też zaprosić swoje dziecko do włączenia się w proces powstawania stroju. Oto nasze propozycje dla dziewczynki i chłopca:

Jak zrobić strój pszczółki? Potrzebujesz: czarnych legginsów, gładką żółtą sukienkę, czarną tasiemkę o szerokości około 2,5 cm, dwustronną taśmę klejącą, czarny i żółty brystol, czarny i żółty filc, gumkę, tzw. druciki kreatywne, żółte pomponiki, klej na gorąco.

  1. Z tasiemki potnij paski o długości pasującej do wymiarów sukienki i przyklej je za pomocą dwustronnej taśmy.

  2. Z filcu wytnij maskę, nie zapomnij zrobić otworów na oczy. Za pomocą gorącego kleju przymocuj czółka z drucików, a na ich końcach żółte pomponiki.

  3. Wytnij kształt skrzydeł z czarnego brystolu oraz jeszcze jeden – trochę mniejszy – z żółtego brystolu. Przyklej żółty brystol do czarnego. Do skrzydełek przymocuj tasiemki – dopasuj je do ramion dziecka.

Jak zrobić strój czarodzieja? Potrzebujesz: czarnych spodni, czarna (lub inna ciemna koszulka), czarny materiał na pelerynę i kapelusz, szara włóczka, czarny brystol na kapelusz, klej na gorąco, kij na laskę czarodzieja lub krótszy patyk na różdżkę.

  1. Czarny brystol skręć w taki sposób, by powstał stożek. Sklej go klejem na gorąco. Odetnij niepotrzebny fragment brystolu, po wcześniejszym dopasowaniu do głowy dziecka. Naciągnij materiał i przymocuj go klejem na gorąco do brystolu.

  2. Do materiału na pelerynę doklej tasiemkę, aby móc zawiązać ją dziecku na ramionach.

  3. Do kawałka brystolu przymocuj klejem na gorąco frędzle włóczki tak, aby imitowały brodę. Doklej także tasiemkę, aby móc umocować brodę do twarzy dziecka.

  4. Dodaj kij do podpierania się lub patyk-różdżkę.

Gdzie kupić strój karnawałowy dla dziecka?

Jeśli nie masz możliwości przygotowania stroju na bal karnawałowy własnoręcznie, nic się nie martw! Stroje karnawałowe dla dzieci można bez problemu kupić zarówno w sklepach stacjonarnych z artykułami imprezowymi, jak i internetowych. Wystarczy poszukać interesującego nas przebrania: superbohatera, postaci z bajki bądź zwierzątka. A jeśli Ty też wybierasz się na imprezę, bądź spokojny - stylowe stroje karnawałowe dla dorosłych również się znajdą.

Ile kosztuje wypożyczenie stroju karnawałowego dla dziecka?

Pomysłem wartym rozważenia jest też wypożyczenie kostiumu na bal karnawałowy. Wypożyczalnie strojów oferują stylizacje na różne imprezy tematyczne: przebrania gwiazd i postaci z bajek, stroje historyczne, orientalne i wiele innych. Średni koszt wypożyczenia stroju karnawałowego dla dziecka to około 40 złotych za dobę, a dla dorosłego to około 70 złotych za dobę.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy